Extrémní zasklívání

STUDIO XL
Nadrozměrné konstrukce

Zeštíhlení profilů, lehkost, velkorysost a zalícování rámů jsou základními tématy novodobé architektury. V této souvislosti především u oken a pevných zaskleních jsou již několik let požadována nová řešení: bezrámová řešení a velká otvíratelná křídla, která spojují obytné prostory s exteriérem.

S rovnými, částečně plošně lícujícími profily, třístranně bezrámovým zabudováním, strukturálními rohy, velkoplošnými zaskleními a dřevohliníkovými lze realizovat mnohá architektonická řešení otvorových výplní.

Vyráběno na zakázku

Standardní výrobky nenabízejí architektům vždy uspokojivá řešení.

Pro realizaci speciálních přání a požadavků architektů a stavitelů nabízí Internorm vlastní výrobní koncept: STUDIO XL otvírá zcela nové možnosti realizací jednotlivých architektonických řešení a velkoplošných rozměrů. Se systémy STUDIO XL jsou možné velkoformátové prvky až 12 m široké a 17 m2 ve skleněné ploše v kombinaci s dřevohliníkovými posuvně zdvižnými dveřmi HS 330.

Individuální řešení vyžadují také nové technologie ve výrobě. Proto se od března 2013 vyrábí STUDIO XL ve výrobním závodě Internormu v Lannachu v tzv. „zakázkové výrobě“ – tzn. kromě standardní výroby oken. Díky novým zařízením lze vyrábět i malé série speciálně dle požadavků architektů a stavebníků. Prvky lze navrhnout v nadrozměrech oproti standardu a kombinovat je do požadovaných řešení, jako např. posuvně zdvižné dveře s vícedílným pevným prosklením a se strukturálními rohy.

Těmto formátům XL je přizpůsobena i logistika: K dospozici je vlastní logistika dopravy s vlastním koordinátorem staveb, odpovídající vozový park s jeřáby a montážními pomůckami.

Speciální výrobní kroky vyžadují částečně manuální práci odborně zaškoleného personálu. Tímto "manufakturním charakterem" STUDIA XL nejsou moderní prosklené architektuře kladeny takřka žádné hranice.

Realizace - STUDIO XL